Home Zdravlje ULJE KOJIM MOŽETE IZBACITI PARAZITE IZ CRIJEVA: Jača srce i mokraćne kanale…

ULJE KOJIM MOŽETE IZBACITI PARAZITE IZ CRIJEVA: Jača srce i mokraćne kanale…

120
0
Zdravlje,
Zdravlje,

Jača srce i mokraćne kanale…

Ovo savršeno ulje je bogato vitaminima A, E, C i K. Svježe ulje sadrži više od 60% nezasićenih masnih kiselina. Takođe sadrži vitamine B grupe, nezasićene masne kiseline, omega 6 i 9, minerale (fosfor, kalcijum, magnezijum, kalijum) te elemente u tragovima (gvožđe, cink, mangan). Sadrži i lecitin, bjelančevine i salicilnu kiselinu. Riječ je o ulju bundave i kada pročitate koliko je zdravo, poželit ćete da ga svakodnevno konzumirate!

Dobrobiti bundevinog ulja:

Daje najbolje rezultate kod sljedećih zdravstvenih problema:

– pomaže kod problema uvećane prostate

– pomaže kod infekcije mokraćog kanala kod mušaraca i žena

– pomaže kod regulisanja holesterola

– pomaže kod kardiovaskularnih oboljenja

– pomaže kod sindroma iritabilnih crijeva, kao i crijevnih parazita

– pospješuje normalan rad bubrega

– poboljšava imunološki sistem

– pozitivno utiče na vid

– pozitivno utiče na raspoloženje

– pozitivno utiče na opekotine i različita oboljenja kože

– povoljno djeluje na ten

– povoljno utiče na zaustavljanje opadanja kose

Kako koristiti bundevino ulje u terapijske svrhe:

Ulje treba uzimati tri mjeseca:

– 2 supene kašike

– 2 puta dnevno (ujutru uz doručak i uveče uz večeru)

Vrlo je važno ne prekidati terapiju tokom prvih nedelja kada će neprijatni simptomi vezani za na primjer mokrenje nestati, već sa terapijom treba nastaviti najmanje sljedećih 6 mjeseci.

Prestanak neprijatnih simptoma desiće se već nakon par dana ili nedelja, jer bundevino ulje ima antibakterijsko dejstvo koje bi trebalo pomoći kod procesa uvećanja prostate.

Za to je potreban duži period, kako bi aktivni sastojak bundevinog ulja, delta 7-sterol, mogao da odradi svoj dio posla, a to je suzbijanje hormona dihidrotestosterona, čija hiperprodukcija upravo izaziva problem.

Napomena:

Ukoliko bolujete od benigne hiperplazije prostate najbolje bi bilo da se prije početka korišćenja bundevinog ulja u terapijske svrhe posavjetujete sa svojim ljekarom.

Upotreba bundevinog ulja u preventivne svrhe:

Dvije supene kašike bundevinog ulja dnevno, jednu uz doručak i drugu uz večeru. Bundevino ulje se skladišti na tamnom i hladnom mjestu u dobro zatvorenenim bocama. Nakon otvaranja najbolje bi bilo čuvati ulje u frižideru.

Bundevino ulje u kozmetici:

Bundevino ulje se sve češće koristi u farmaceutskoj industriji u preparatima za njegu i liječenje kože. Zahvaljujući svojim antiinflamatornim svojstvima, bundevino ulje pomaže u borbi sa aknama. A s obzirom na to da suzbija hormon dihidrotestosteron, mnogi ga smatraju i adutom u borbi protiv ćelavosti.

Bundevino ulje u kulinarstvu:

Bundevino ulje se primjenjuje iu kulinarstvu, u vidu preliva za salate, kuhana jela od povrća, pirinča, pečurki, tijesta i mesa. Kao namaz na hljeb umjesto butera i margarina, a u pekarskoj industriji u spravljenje kolača i peciva.

Bundevino ulje možete kupiti i svim bolje opremljenim objektima hrane širokog asortimana ili potražite recept za pripremu bundevinog ulja na Internetu.

PROČITAJTE JOŠ: Pogledajte za šta se sve ova biljka koristi za zdravlje…

Čuvarkuća je mesnata, sočna biljka, debelih, ovalnih listova složenih u rozetu. U sredini biljke razvija se cvjetna stabljika koja nosi skup, najčešće ružičastih, cvjetova. Cvjetovi mogu da budu i crveni, bijeli i žuti. Čuvarkuća cvjeta od aprila do septembra, nakon čega rozeta umire. No, prije toga se na stabljici stvaraju nove, male rozete koje produžavaju život biljke. Čuvarkuća potiče iz Meksika, a na našim prostorima gaji se više od hiljadu godina. Raste po stijenama, krovovima, zidovima, a možete da je uzgajate i u saksijama. Ne traži mnogo truda, a najvažnije je da joj se obezbijedi dovoljno sunčeve svjetlosti. Veoma je otporna na sušu i visoke temperature. Ime je dobila, između ostalog, zbog vjerovanja da je treba uzgajati na krovovima kuća jer štiti od udara groma i vatre.

DOBROBITI SOKA IZ LISTOVA:

Analizom je utvrđeno da je čuvarkuća bogata antibakterijskim materijama i polisaharidima koji blagotvorno djeluju na imunosistem. Čuvarkuća sadrži jabukovu i mravlju kiselinu i njihove soli. Njeno mesnato, sočno lišće bere se tokom ljeta, za vrijeme cvjetanja.

Kao i kod aloje, za zdravlje se koristi svježe cijeđen sok iz listova koji pomaže kod:

– nervnog rastrojstva

– padavice

– nemirnih snova i dečjih strahova.

Svježe zdrobljeni listovi ili svježe iscijeđen sok blagotvorno djeluju na bradavice, čireve, rane i opekotine, kurje oči, sunčeve pjege, te na bolna mjesta nastala usljed gihta. Oblog od svježe cijeđenog soka listova čuvarkuće pomaže u ublažavanju bolova i smanjuje otoka od uboda insekta, bilo da je riječ o pčeli, osi ili komarcu.

RASTVARA CERUMEN U UHU:

Ipak, svjež sok čuvarkuće od pamtivjeka se koristi kao terapija za upalu uha i nagluvost, naročito ako je posljedica nakupljanja cerumena, čvrstog, žutog sekreta. Sok čuvarkuće ga rastvara, što automatski dovodi do popuštanja pritiska u ušima. Ako vas muče bolovi u ušima, uzmite nekoliko listova čuvarkuće, prepolovite ih i iscedite u uho nekoliko kapi soka. On u ušnoj šupljini treba da stoji veoma kratko, ali to će biti dovoljno da bol popusti, a zatim potpuno prestane. Kada je riječ kod opekotina, potrebno je nešto više listića čuvarkuće iz kojih ćete sok istisnuti direktno na bolno mjesto, dok kod rana od udaraca, nagnječenja i otoka koristi se mast od ove dragocjene biljke.

MAST ZA OPEKOTINE I RANE:

U dublju posudu stavite šaku smrvljenih listića čuvarkuće, devet kašika vode i 200 grama sitno isjeckanog svinjskog sala, pa kuhajte na tihoj vatri dok ne počne da se odvaja mast. Kad se smjesa ujednači, procijedite je kroz sito i sipajte u porcelanske posude. Sačekajte da se mast ohladi i stegne, pa posude stavite u frižider ili na neko drugo hladno i mračno mjesto. Ova mast se koristi kod rana, a dobra je i za ublažavanje pjega od sunčanja.

ČAJ ZA ČIR NA ŽELUCU:

Ukoliko imate čir na želucu ili obilne menstruacije, probajte čaj od čuvarkuće. Jednostavno se priprema i veoma je zdrav. U četvrt litra vode stavite 12 grama osušenih ili 10 grama svježih listova čuvarkuće i kuhajte 15 minuta, a zatim procjedite i ostavite da se prohladi. Ujutro popijte šolju čaja na prazan želudac, a kasnije na svakih sat vremena po jednu supenu kašiku, dok ne popijete pripremljenu količinu. Ovaj čaj je dobar i za ispiranje usta ako imate afte ili ranice, te za ispiranje grla zahvaćenog gnojnom anginom.